Close icon

Activiteiten

Workshop: Scheveningse doeken knopen

In deze workshop door modeontwerper Meike Nieuwenhuis ontdek je de eeuwenoude techniek van de Scheveningse doekenknopen.

Thema: kleding & emancipatie

Wat vertelt jouw kleding over wie jij bent? En welke kracht schuilt er in wat je draagt? In deze workshop duik je, samen met modeontwerper Meike Nieuwenhuis, in het thema kleding & emancipatie. Je ontdekt hoe vrouwen in Scheveningen met hun doeken en knopen niet alleen warmte, maar ook identiteit, status en zelfstandigheid uitdroegen.

Je leert de eeuwenoude techniek van het doekenknopen, een ambacht uit de vissersvrouwendracht waarin franjes van wollen en later ook zijden omslagdoeken werden verwerkt. Het is tegelijkertijd een ode aan Cor van der Toorn,  de laatste Scheveninger die nog dagelijks doeken knoopt, het beoefent. Terwijl je een eigen sjaaltje maakt, ga je met elkaar in gesprek over hoe kleding toen én nu symbool staat voor vrijheid, keuze en zelfexpressie. Wees er snel bij, want er zijn maar een beperkt aantal tickets!

Deze workshop maakt deel uit van onze tentoonstelling Draad & Dracht: Scheveningse stijl in beweging. 

Data: 4/11/2025
Aanvang: 19.00 uur
Eindtijd: 21.30 uur
Entree:
€8 (Ooivaarspas €4)


Kinderworkshops
Ook speciaal voor kinderen (9+) zijn er doekenknoopworkshops:
Vrijdag 2 januari 2026: 10.00-12.00 uur
Vrijdag 20 februari 2026: 10.00-12.00 uur
Vrijdag 1 mei 2026: 10.00-12.00 uur

dinsdag 4 november 2025

Koop je ticket
19:00
Locatie

Muzee Scheveningen
Neptunusstraat 90-92
2586 GT Den Haag
muzeescheveningen.nl

Organisator

Muzee Scheveningen

In zee met Muzee

Koop je ticket nu

Blijf op de hoogte

Schrijf je in voor de Muzee nieuwsbrief.